اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


درصد زیادی از جوانان منطقه برای کار به شهرستان‌های دیگر می‌روند

نویسنده : شریعتی
تاریخ:شنبه 16 اردیبهشت 1391-09:12

منتخب مردم  کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس نهم گفت: هنرستان‌های کشاورزی منطقه مظلوم واقع شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، محمد اسماعیل‌نیا روز گذشته 14 اردیبهشت در جمع معلمان شهرستان خلیل‌آباد با بیان اینکه  ترشیز کهن دارای 40 هزار خانوار جمعیت است که در هر یک از خانواده‌ها هسته‌های فکری توانمندی وجود دارد، گفت: درصد زیادی از جوانان این منطقه برای کار به سایر شهرستان‌های دیگر می‌روند که این روند باید با برنامه‌ریزی‌های منظم در سال‌های آتی معکوس شود.

وی با بیان این که با ایجاد امنیت سرمایه‌ای، افراد زیادی تمایل دارند در این منطقه سرمایه‌گذاری داشته باشند، افزود: باید با سپردن امور توسط بخش خصوصی در جذب آنان در منطقه تلاش شود.

منتخب مردم کاشمر، بردسکن و خلیل‌آباد در مجلس نهم با گرامیداشت ایام هفته معلم و سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری شغل معلمی را خطیر دانست و گفت: نظام بنیادین آموزش و پرورش که تحول در نظام آموزشی ماست از سال تحصیلی جدید طرح 3-3-6  اجرا می‌شود و رهبری نظام در جمع معلمان بر آن تأکید داشتند.

وی با بیان اینکه باید تفکر شایسته‌‌سالاری و نقد کردن را داشته باشیم، در ادامه ترشیز بزرگ را منطقه شخصیت‌پروری دانست و اظهار داشت: سیاست زدگی باید از ترشیز کهن محو شود.

در ادامه، علی‌اصغر مرادزاده، فرماندار شهرستان خلیل‌آباد به بیان منزلت دانش‌آموز و معلم پرداخت و گفت: ارتباط معلم با دانش‌آموز خیلی عمیق است بنابراین دانش‌آموزان الگوی خود را معلمان خود می‌دانند و بر این اساس معلم هم باید عشق به دانش‌آموز و بالعکس داشته باشد.

وی تحولات انجام شده در نظام آموزش و پرورش را مؤثر و ضروری برشمرد و گفت: دانش‌آموزان که توسط شما به تحصیل مشغول و آیندگان و بزرگان این کشور هستند لذا  باید با شناسایی ظرفیت‌های آنان روز به روز به شکوفایی و تقویت روحیه این قشر در زمینه‌های مختلف افزوده شود.

گفتنی است در این مراسم ضمن تقدیر از معلمان نمونه شهرستان، مجموعه‌ای  از کتب استاد مطهری اهدایی استاندار خراسان‌رضوی و فرهنگ ارشاد اسلامی استان در 39 دوره به منظور ارائه به مدارس مجموعه شهرستان توسط فرمانداری خلیل‌آباد به آموزش و پرورش اهدا شد .نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات