اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


باید کاری کنیم تا همه به وجود کوهسرخ افتخار کنند.

نویسنده : شریعتی
تاریخ:دوشنبه 12 تیر 1391-13:06

نماینده مردم کاشمر، خلیل آباد، بردسکن با بیان اینکه مجموعه میراث فرهنگی و گردشگری باید با تحقیق و تفحص دنبال شکار مناطق مختلف با ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی باشد، گفت: میراث فرهنگی و گردشگری در معرفی کوهسرخ کم‌کاری کرده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه خراسان، محمدرضا اسماعیل‎نیا در دیدار با مسوولان بخش کوهسرخ گفت: کوهسرخ با تمام این ظرفیت‌ها ناشناخته مانده است و باید میراث فرهنگی ابتکار عمل را جهت معرفی این ظرفیت‌ها به دست بگیرد.
وی با بیان اینکه خداوند خالق زیبایی است و زیبایی را دوست دارد و علمای ما هم از طبیعت به بهترین نحو استفاده می‌کنند، گفت: ایران با داشتن مقام پنجم در منطقه در خصوص جاذبه‌های طبیعی و مقام دهم در بین کشورهای اول جهان نتوانسته به خوبی از ظرفیت های موجود برای جذب گردشگر استفاده کند.
نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشور همسایه ما ترکیه طی 10 سال توانسته است از حضور گردشگر بیش از درآمد نفتی کشور ما، درآمد کسب کند، افزود: این در حالی است که ما می‌توانیم بیشترین گردشگر مذهبی ـ تمدن و فرهنگ و گیاهی را داشته باشیم و چند برابر کشورهای دنیا از این مقوله کسب درآمد نماییم.
وی با تأکید بر اینکه کسانی هستند که بخواهند از هنر و فرهنگ و تمدن ایران بهره مند شوند، افزود: خیلی افراد در دنیا دنبال کشور امنی هستند و امنیت خود را فقط در ایران می‌یابند.
اسماعیل‎نیا با بیان اینکه پتانسیل‌های کوهسرخ باید به خوبی در زمینه تنوع گیاهی و طبیعی و معدنی معرفی گردد،گفت: کوهسرخ در تمام فصول زیبایی‌های منحصر به فردی دارد که باید به خوبی معرفی شود.
وی با بیان اینکه فرهنگ مردم کوه‌سرخ، قدمت و تاریخ آن موجب جذب گردشگر می شود،گفت: باید برای کوهسرخ یک ویژگی خاصی ایجاد شود که برتری نسبت به جاهای دیگر داشته باشد تا جذب توریست به راحتی انجام گیرد.
اسماعیل‎نیا استفاده از منابع طبیعی و گیاهی کوهسرخ را جهت اشتغال‌زایی مفید عنوان کرد و گفت: باید از وجود بادام‎زارهایی که در این منطقه وجود دارد، به خوبی استفاده کنیم زیرا بهره مندی از دانش بومی بادام دیمی می تواند در جذب گردشگر علمی به این منطقه کمک کند.
اسماعیل نیا با بیان اینکه کمبود نمایشگاه‌های میوه‌ای در کوه‌سرخ و عدم وجود خشکبار و میوه‌های کوهسرخ در مراسم و جلسات منجر شده این منطقه کمتر معرفی شود، افزود: کمبود استراحتگاه و کمپ، صنایع دستی و آشپزی محلی در روستاها به وضوح مشاهده می شود که باید جهت ایجاد این زیرساخت ها فعالیت بیشتری انجام گیرد.
وی با بیان اینکه شهرداری به تنهایی نمی‌تواند امکانات زیرساختی را در کوهسرخ مهیا کند، افزود: باید همه دستگاه های مرتبط دست به دست به هم دهند تا صنایع دستی که در کوهسرخ فعال بوده و حالا به فراموشی سپرده شده، دوباره احیا گردد تا به خودی خود زمینه جذب گردشگر فراهم آید.
وی وجود پزشکان، علما و هنرمندان فراوان از منطقه کوهسرخ را از عوامل فرهنگی بودن این منطقه برشمرد و گفت: این چنین همایشی در کوه‌سرخ باید با حضور تمام مردم کوهسرخ در کل ایران برگزار شود.
وی با تأکید بر اینکه تنها شهرستان شدن هر منطقه موجب پیشرفت نمی شود، گفت: هم اکنون بردسکن با 53 درصد مهاجرت، از داشتن نام شهرستان رنج می برد حال آنکه در شهرستان های مجاور مهاجرت 11 درصد می باشد لذا باید فرصت‌ها را از دست ندهیم و به بهترین نحو از پتانسیل‌ها استفاده کنیم.
وی خواستار راه‌اندازی شورای پیشرفت کوهسرخ شد و تأکید کرد: باید کاری کنیم تا همه به وجود کوهسرخ افتخار کنند.حجت بختیاری
سه شنبه 13 تیر 1391 08:24
با گریه واشك در چشمانم می گوییم به كوهسرخ و كوهسرخی افتخار می كنم تما م وجودم ااز كوهسرخ است این را به آقای دكتر اسمائیل نیا - و همه مسئولینی كه به فكر منطقه ما نیستند هم بگویید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات