اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


شهردار «ریوش»: پیگیر توسعه و ثبت سایت پروازی آریا هستیم

نویسنده : شریعتی
تاریخ:سه شنبه 24 مرداد 1391-08:26

چاپ گزارش «کوه های آریای کوهسرخ منطقه ای مناسب برای احداث مراکز پروازی پاراگلایدر» در روزنامه خراسان رضوی به مورخ ۳۰ خرداد سال جاری بازتاب های فراوانی را در پی داشت. از جمله گروه های مختلفی از شهرستان های استان از سایت پروازی آریا بازدید و حتی گروهی نیز بر فراز سایت «آریا» پرواز کردند و صحنه های زیبایی از پرواز پاراگلایدر را در کوهسرخ به نمایش گذاشتند.پرواز چندین ورزشکار در آسمان کوهسرخ صحنه های زیبایی را به وجود آورد که مردم کوهسرخ و خودروهای عبوری از جاده های اطراف سایت را، به محل فرود این ورزشکاران کشاند تا از نزدیک شاهد پرواز و فرود ورزشکاران باشند.از طرفی شهردار ریوش نیز با تشکر و قدردانی از روزنامه خراسان رضوی به خاطر اطلاع رسانی خوب در باره این موضوع اعلام کرد: باید ورزش پاراگلایدر در کوهسرخ توسعه یابد و هم چنین پیگیر توسعه و ثبت قانونی این سایت هستیم.

شرایط کوه آریا منحصر به فرد است
مربی یکی از تیم هایی که برای پرواز به کوهسرخ آمد، در گفت وگو با خبرنگار خراسان رضوی می گوید: شرایط این کوه در تمام استان منحصر به فرد است. «مهدی فیضی» ادامه می دهد: یکی از سایت های معتبر پروازی در کشور، سایت پروازی «درود» است که هر کدام از این سایت ها ویژگی های خاص خود را دارند.وی درادامه سخنان خود می افزاید: فقط سایت «درود» به صورت رسمی به عنوان سایت پروازی در استان ثبت شده است. ورزشکاران استان فقط در این سایت پرواز می کنند اما سایت پروازی «آریا» در کوهسرخ شرایط مناسب تری برای پرواز دارد. وی ارتفاع سایت پروازی را یکی از عوامل مهم در انتخاب سایت می داند و می گوید: ارتفاع ۶۰۰ متری سایت «آریا» در کوهسرخ، شرایط مناسبی برای پرواز فراهم کرده است.اگر به این سایت توجه شود و محل «تیک  آف» آن اصلاح شود، شرایط مناسبی برای برگزاری مسابقات و جشنواره های استانی و کشوری فراهم می شود.

مربی تیم ملی پاراگلایدر کشور به کوهسرخ سفر می کند
فیضی با بیان این که در چند ماه آینده مربی تیم ملی پاراگلایدر کشور به خراسان رضوی سفر می کند، می گوید: تلاش داریم تا شرایط بازدید مربی تیم ملی پاراگلایدر کشور را از این سایت فراهم کنیم. چرا که حضور مربی تیم ملی پاراگلایدر کشور، زمینه شناساندن بهتر این سایت را به ورزشکاران کشور فراهم می کند.وی به توپوگرافی سایت آریا اشاره می کند و می افزاید:  توپوگرافی سایت «آریا» برای ورزشکاران مبتدی مناسب نیست و ورزشکاران حرفه ای و نیمه حرفه ای می توانند دراین سایت پرواز کنند. با توجه به وضعیت کوهستانی این منطقه، کوه های مناسبی برای افراد مبتدی وجود دارد.وی هم چنین اظهار می دارد: دشت زیبا و بزرگ مقابل و پشت کوه آریا، محل مناسبی را برای تیک آف، فاصله گرفتن، ترمال و فرودآمدن ورزشکاران فراهم آورده است و ورزشکاران در حین پرواز می توانند از زیبایی این طبیعت لذت ببرند.وی با اشاره به بیش از ۴۰ پرواز انجام شده در صبح و بعد ازظهر در این سایت اظهار داشت: یک ویژگی منحصربه فرد این سایت، تیک آف و پرواز به ۲ سمت متفاوت کوه است. در سایت پروازی «درود» چنین موقعیتی برای پرواز به هر دو سمت کوه وجود ندارد.

جاده مناسب دسترسی به سایت
فیضی جاده منتهی به ارتفاع ۶۰۰ متری سایت را مناسب ارزیابی می کند و می گوید: در بسیاری از سایت های پروازی کشور، امکان حضور با خودروی شخصی وجود ندارد و ورزشکاران هزینه زیادی را برای حضور در ارتفاع سایت می پردازند. ولی سایت کوه آریا شرایط خوبی برای حضور با خودروی شخصی فراهم کرده است.وی اضافه می کند: با همکاری اداره ورزش و امور جوانان شهرستان کاشمر و کمیته های ورزشی پاراگلایدر شرایط توسعه این سایت فراهم می شود. برای ثبت قانونی این سایت باید شرایط مناسبی در محل پرواز و فرود ورزشکاران فراهم شود.

توانایی برگزاری جشنواره و مسابقات استانی و کشوری
این مربی ورزش پاراگلایدر با اشاره به مسابقات استانی و کشوری در کوهسرخ عنوان می کند: میزبانی کشوری این رشته، نیاز به امکانات زیرساختی دارد. با توجه به این که شهرداری «ریوش» و اداره آموزش وپرورش کوهسرخ شرایط مناسبی برای ورزشکاران پاراگلایدر به وجود آورده اند، منطقه کوهسرخ توانایی برگزاری مسابقات استانی و کشوری، جشنواره های مختلف و خدمت رسانی به ورزشکاران را دارد.فیضی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر امکان برگزاری کلاس های آموزشی پاراگلایدر در کوهسرخ می گوید: اگر یک کوه با ارتفاع خاص که برای آموزش مناسب باشد، در کوهسرخ وجود داشته باشد، برای برگزاری کلاس آموزشی پاراگلایدر در کوهسرخ آمادگی کامل داریم وبرای توسعه این سایت، هر کاری که در توان مان باشد انجام می دهیم.

شهردار ریوش: پیگیر ثبت قانونی سایت هستم
شهردار «ریوش» نیز در ادامه به خبرنگار ما می گوید:  پیگیر توسعه و ثبت قانونی این سایت هستیم، «رضا کاردانی»  ثبت کوه آریا را به عنوان سایت پروازی در جذب گردشگر مهم می داند و می گوید: با توسعه این سایت و اطلاع رسانی بیشتر، می توان گردشگر بیشتری به کوهسرخ جذب و شرایط مناسبی برای ارتقای منطقه به شهرستان فراهم کرد.شهردار «ریوش» با قدردانی از همکاری مخابرات برای پرواز ورزشکاران این رشته می افزاید: سایت آنتن دهی تلفن همراه در مسیر ورزشکاران به کوه آریا نیز از سوی مخابرات نصب شده است. اما برای ثبت قانونی و توسعه سایت، به همکاری بیشتر مخابرات نیازمندیم.وی با قدردانی از اداره آموزش وپرورش کوهسرخ برای در اختیار قرار دادن خوابگاه یکی از مدارس برای اسکان ورزشکاران گفت:  برای برگزاری جشنواره ها و مسابقات استانی و کشوری به همکاری بیشتر اداره آموزش وپرورش نیاز داریم.

کوهسرخ باید پایگاه ورزش پاراگلایدر در استان شود
شهردار ریوش می افزاید:  سعی می کنیم با همکاری اداره های مختلف در شهرستان کاشمر و استان، کلاس های آموزشی پاراگلایدر را در کوهسرخ برگزار کنیم تا کوهسرخ در آینده به عنوان یکی از پایگاه های اصلی این ورزش شناخته شود.وی می گوید: موقعیت جغرافیایی کوهسرخ مستعد توسعه ورزش های زمستانی است و بارش برف زمستانی در کوهسرخ می تواند ورزشکاران ورزش های زمستانی را نیز به کوهسرخ جذب کند. در زمستان و در مواقع بارش برف برای توسعه این ورزش نیز اقداماتی انجام می دهیم.وی در پایان با قدردانی از روزنامه خراسان رضوی برای چاپ گزارش پاراگلایدر و جذب ورزشکاران این رشته به کوهسرخ گفت: روزنامه وزین خراسان رضوی نقش ویژه ای در توسعه این ورزش در استان دارد، چرا که سایت آریا برای هم استانی ها ناشناخته بود و چاپ گزارش پاراگلایدر، این سایت رابه ورزشکاران رشته پاراگلایدر شناساند.

خراسان رضوی - مورخ سه‌شنبه 1391/05/24 
نویسنده: مهدی جوادی


نوع مطلب : ورزشی  كوهسرخ و كاشمر 

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic