اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


پیش‎بینی برداشت 14 هزار تن خیار و گوجه‎فرنگی در کوهسرخ

نویسنده : شریعتی
تاریخ:سه شنبه 21 شهریور 1391-09:24

رییس مرکز جهاد کشاورزی کوهسرخ با بیان اینکه پیش بینی می کنیم در سال جاری 14 هزار و 800 تن خیار و گوجه فرنگی در کوهسرخ برداشت شود، اظهار كرد: امسال 400 هکتار از مزارع کوهسرخ به کشت خیار بهاره اختصاص یافته است.
مهندس رضا علی اکبری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، متوسط عملکرد این محصول را 30 تن در هکتار دانست و گفت: پیش بینی می‌کنیم که 12 هزار تن محصول خیار از مزارع کوهسرخ برداشت شود.
وی ادامه داد: عمده این محصول به صورت تازه خوری و با استفاده از صنایع تبدیلی به شکل خیار شور مصرف می‌شود.
علی اکبری سطح زیرکشت گوجه فرنگی را 100 هکتار و با متوسط عملکرد 28 تن در هر هکتار پیش بینی کرد و گفت: امیدواریم در سال جاری 2800 تن گوجه فرنگی از مزارع برداشت شود.
وی گفت: امسال کاشت محصولات جالیزی مثل خیار و گوجه فرنگی بسیار مورد توجه کشاورزان کوهسرخی قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه عمده بازار فروش این محصولات شهرستان های همجوار و مشهد است، گفت: کیفیت بالای این محصول مورد توجه ویژه مصرف کنندگان قرار گرفته است.
وی با اشاره به مشکلات کشاورزان کوهسرخی خاطر نشان کرد: یکی از مشکلات کشاورزان در زمان برداشت محصول، افت شدید قیمتها توسط دلالان است.
وی افزود: سود اصلی فروش این محصولات به جیب دلالانی که هیچ نقشی در تولید نداشته‌اند، می‌رود.
وی در ادامه از کشت نشای خیار و گوجه فرنگی در سطح دو هکتار به صورت الگویی برای اولین بار درکوهسرخ خبر داد و گفت: این روش می‌تواند برای کشاورزان پیش رسی محصول، تلفات نداشتن در هنگام جابجایی به زمین اصلی و تضمین تولید و فروش محصول در زمان مناسب به همراه داشته باشد.نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic