اخبار منطقه کوهسرخ

ارسال مطالب این سایت به ایمیل شما

برای دریافت آخرین اخبار این سایت ایمیل خود را در زیر وارد کنید

Delivered by FeedBurner


کتابخانه‌های کوهسرخ نیازمند تخصیص اعتبار جهت تکمیل و تجهیز

نویسنده : شریعتی
تاریخ:یکشنبه 17 دی 1391-08:36

فرماندار کاشمر: کتابخانه مشارکتی 14 معصوم کاشمر به بهره‌برداری رسید
خبرگزاری فارس: فرماندار کاشمر گفت: این شهرستان در برخی شاخص‌های کتاب و کتابخوانی، رتبه اول تا سوم استان را به خود اختصاص داده است.
 به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، مهدی فروزان ظهر امروز در مراسم بازگشایی کتابخانه چهارده معصوم کاشمر بیان داشت: به‌زودی مجمع خیران کتاب و کتاب‌خوانی در این شهرستان ایجاد می‌شود.
فرماندار کاشمر اظهار کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده، این شهرستان در تشکیل انجمن خیران کتابخانه‌ها در استان پیشگام خواهد بود.
وی افزود: به زودی در تمامی مساجد و روستاهای سطح شهرستان با همکاری آموزش و پرورش و نهضت سوادآموزی و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، کتابخانه فعال می‌شود.
فروزان گفت: همچنین با مشارکت مخابرات و نهاد کتابخانه‌های عمومی استان، قفسه کتاب در مراکز ICT روستایی فعال شده است.
فروزان با بیان اینکه ه‌ اکنون سه کتابخانه مشارکتی در شهرستان کاشمر فعال است، تصریح کرد: به زودی تعداد این کتابخانه‌ها افزایش می‌یابد.
وی با تاکید بر لزوم توسعه فعالیت‌ها در حوزه کتاب و کتاب‌خوانی، تصریح کرد: باید از فضاهای موجود، حداکثر استفاده و بهره‌برداری به عمل آید.
فرماندار کاشمر همچنین بر لزوم ایجاد بسترهای لازم برای استفاده از فضاهای مجازی و درخواست کتاب برای علاقه‌مندان تاکید کرد.
فروزان همچنین از نیاز شدید شهرستان به احداث کتابخانه مرکزی خبر داد و گفت: با همکاری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، سال آینده شاهد کلنگ زنی این پروژه خواهیم بود.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کاشمر با تاکید بر لزوم ارتقای فرهنگ مطالعه در بین مردم، اظهار کرد: برای تحقق این امر در سطح شهرستان، باید از تمام ظرفیت‌ها بهره ببریم.
فرماندار کاشمر همچنین خواستار افزایش تخصیص اعتبار جهت تکمیل و تجهیز کتابخانه‌های سطح شهرستان، به ویژه توجه به بخش کوهسرخ شد. 
در این مراسم، امیرالله شمقدری ـ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تشکر از اقدامات انجام گرفته در سطح شهرستان، گفت: کاشمر یکی از بزرگ‌ترین شهرستان‌های استان است و این به معنی وجود زمینه‌های فرهنگی، ظرفیت‌ و قابلیت‌های خوبی است که منجر به سرآمدی آن در استان شده است. 
وی با بیان اینکه 11 درصد جمعیت شهر کاشمر عضو کتابخانه‌ها هستند، گفت: این آمار از میانگین استان بالاتر است.
این کتابخانه در زمینی با مساحت 450 مترمربع با صرف اعتبار 220 میلیارد ریال احداث شده که 220 نفر ظرفیت دارد و هم‌اکنون چهار هزار کتاب در آن آرشیو شده است.نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

Admin Logo

گروه فرهنگی پژوهشی روستای ایور 


نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by weblogi.irشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات